Innowacja

Klasa III została wybrana do realizacji projektu czytelniczego BINGO BOY READS WITH KIDS.

Projekt ten stanowi innowację pedagogiczną, a jednocześnie rozszerzenie realizowanego materiału w klasach 1-3 i będzie realizowany od listopada 2022r.

Projekt czytelniczy BINGO BOY READS WITH KIDS oparty jest o założenia metody globalnej, zwanej inaczej czytaniem całowyrazowym, a jego głównym celem jest umożliwienie dzieciom szybkiego startu w naukę czytania po angielsku. Wczesny start w samodzielne czytanie po angielsku zorganizowany jest w formie aktywizujących zabaw językowych, połączonych z ruchem i śpiewaniem piosenek.

Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzyma własne książeczki z serii BINGO BOY READS WITH KIDS i:

• podpisuje je własnym imieniem (dzieci mają bardzo entuzjastyczny stosunek do czytania, gdy mają WŁASNĄ książkę)
  • wpisuje na ich stronach dodatkowe wyrazy i zwroty , których się uczy na zajęciach
  • koloruje obrazki w swoich książeczkach i opisuje pokolorowane rysunki
  • wykonuje w swoich książkach projekt plastyczny związany z tematem przewodnim lektur
  • zapisuje na ostatnich stronach książeczek komu je przeczytało
  • zbiera przeczytane lektury
  • kody QR zamieszczone na tylnych okładkach przenoszą małego czytelnika do wersji multimedialnych poszczególnych historyjek

Książeczki zostaną zakupione z budżetu szkoły, uczestnicy projektu otrzymają je całkowicie za darmo.

BINGO BOY READS WITH KIDS to nowy sposób na efektywne zapamiętywanie nowych zwrotów po angielsku, uczenie się płynności mówienia, intuicyjne poznawanie gramatyki, a nade wszystko – zaszczepienie dzieciom miłości do książek!. Książki, które są źródłem wiedzy, stanowią również remedium na stres oraz uzależnienie od smartfonów.

W tym projekcie nie wystawiamy dzieciom ocen za czytanie! Ocenę zamieniamy na uśmiech, aplauz i radość ze wspólnego czytania.

Serdecznie polecam obejrzenie krótkiego filmu, który pokazuje jak będą wyglądały zajęcia czytelnicze oraz jakie wartości Państwa dzieci wyniosą z tych zajęć:

Przesyłam również artykuł dotyczący czytania metodą globalną:

Pozdrawiam,

Marta Mikołajczyk