VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z tabliczką mnożenia podczas VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W naszej szkole zabawę rozpoczęliśmy od poniedziałku. Uczniowie ozdabiali drzwi klas jesiennymi listkami, na których znajdowały się działania matematyczne. We wtorek przed wejściem do zajęcia odpowiadali na zadania umieszczone na listkach. W środę wszyscy bawiliśmy się w zabawę „Hasło dnia” (hasło: 6*9=54; odzew 8*4=32).

W piątek 29 września chętni uczniowie podjęli próbę zdobycia tytułu MT Expert. Na specjalnym stoisku egzaminacyjnym uczniowie – egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Każdy, kto zdał egzamin otrzymał tytuł Experta.

W naszej szkole taki tytuł zdobyli:

Artur Sobczak, Paweł Kaczmarek, Sandra Przybylska, Anna Florczak, Eliza Kłoda, Julia Sójka, Zuzanna Nawrocka, Emil Adamski, Dawid Namysł, Kacper Bartosik,  Krzysztof Garczarek, Wiktoria Kraszkiewicz, Kacper Gądziak, Szymon Grobelny, Milena Kierzkowska, Kacper Jackowski, Alicja Galińska, Aleksandra Skałecka, Julia Kwiatkowska, Katarzyna Raczak, Katarzyna Markowska, Szymon  Kusiński, Szymon Kupczyk, Michał Piechowiak, Marcin Nawrocki, Kacper Borsuk, Gabriela Barczyńska, Julita Polowczyk, Katarzyna Lis, Filip Kaczmarek, Krzysztof Bury, Kamil Nawrocki.

Jednym z elementów naszej akcji było również sprawdzanie tabliczki mnożenia na sportowo. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych uczestniczyli w grze „Piłkarz Matematyk”. Musieli wykazać się umiejętnością szybkiego mnożenia oraz celnego strzelania do bramki, co w połączeniu z presją czasu i rywalizacją było nie lada wyzwaniem.

W pierwszej grupie wiekowej zwyciężyli:

Magdalena Kościelna kl. I

Sebastian Artmański kl. II

Nikodem Bąk kl. III

W drugiej grupie wiekowej zwyciężyli:

Dawid Namysł kl. IV

Kacper Gądziak, Julia Piechowiak kl. V

Julia Kwiatkowska kl. VI

Kamil Nawrocki kl. VII.

W sali komputerowej uczniowie utrwalali znajomość tabliczki mnożenia grając w grę „Najlepszy wynik”, w której trzeba było szybko rozwiązywać zadania z tabliczki mnożenia.

Najlepsi byli:

Emil Adamski, Kacper Gądziak, Michał Kuźdub, Filip Kaczmarek.

Można było również sprawdzić znajomość mnożenia przechodząc po „Schodach matematycznych”. Każdy, kto dobrze odpowiedział na pytania otrzymywał słodki upominek.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zaangażowanie uczniów i świetna zabawa to doskonały dowód na to, że matematyka może być przyjemna.

Już dzisiaj zapraszamy do doskonalenia swoich umiejętności z tabliczki mnożenia, a za rok do ponownego sprawdzenia swoich sił.

Relacja fotograficzna https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Szczurach-1013947705349995/?hc_ref=ARQAboVTK6nIJltu1JhiJVz8KoKtYAJoSvVSuuIcSmjr_stxwwY-mzwAEG6zf62n-do