Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Unihokeju

Dnia 08.11.2016 drużyna dziewcząt z Szkoły Podstawowej w Szczurach brała udział w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Unihokeju. Dziewczyny pierwszy raz grały w unihokeja na tak dużej sali. Ten fakt oraz pechowe losowanie drużyn, z którymi rywalizowały w grupie spowodowały, że dziewczęta mimo olbrzymiego zaangażowania przegrały obydwa mecze grupowe z SP Odolanów i SP Gorzyce. Warto jednak zaznaczyć, że mimo niekorzystnych wyników nasze zawodniczki w każdym meczu dawały z siebie wszystko i dzielnie walczyły do ostatniej sekundy każdego meczu. Ostatecznie drużyna SP Szczury zajęła 6 miejsce, Zdobyte doświadczenie z pewnością powinno zaprocentować w następnych turniejach.

Dnia 10.11.2016 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju o Mistrzostwo Powiatu Szkół Podstawowych w Unihokeju Chłopców. Zawody rozgrywane w Gorzycach Wielkich

zakończyły się bardzo dużym sukcesem naszej drużyny. Turniej rozpoczęliśmy od porażki  2-1 z SP Raszków. Chłopcom udało się jednak utrzymać koncentrację i wiarę w końcowy sukces. Kolejne dwa mecze w fazie grupowej udało się wygrać 3-0 z SP 7 Ostrów Wlkp. I 2-1 z SP Salezjanki Ostrów. Drugie miejsce w grupie oznaczało, że w półfinale zmierzymy się z bardzo silną drużyną z Gorzyc Wielkich. Mecz rozpoczął się od prowadzenia SP Szczury. Jednak zawodnicy z Gorzyc zdołali wyrównać rezultat spotkania na 1-1. Wynik nie uległ zmianie do końca meczu. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka. W serii rzutów karnych nasi zawodnicy wykazali więcej zimnej krwi od kolegów z Gorzyc i wygrali ją 2-0. W finale czekał nas rewanż za pierwszy mecz z drużyną z Raszkowa. Emocje w trakcie spotkania sięgały zenitu, jednak regulaminowy czas gry nie przyniósł żadnych bramek. W dogrywce oba zespoły lekko opadły już z sił. Kiedy wszystko wskazywało na kolejną serię rzutów karnych na kilkanaście sekund przed końcem meczu nasza drużyna ruszyła do ataku. W zamieszaniu w polu karnym SP Raszków najsprytniejszy okazał się Miłosz Walkowiak, który na sekundę przed ostatnim gwizdkiem sędziów strzelił gola dającego  SP Szczury  zwycięstwo w tym meczu jak i całym turnieju. Wygrana w Mistrzostwach Powiatu zapewnia drużynie SP Szczury udział w Mistrzostwach Rejonu, które odbędą się 24.11.2016r. w Gorzycach Wielkich. Warto wymienić chłopaków, którzy świetnie reprezentowali naszą szkołę w tym turnieju. Na bramce przez cały turniej bardzo dobrze spisywał się Wiktor Wojcieszak. Na szczególną uwagę zasługują dwa obronione rzuty karne przez naszego bramkarza. W obronie nie do przejścia dla rywali byli Kacper Borsuk i Kamil Nawrocki, który pokazał też stalowe nerwy w serii rzutów karnych pewnie pokonując bramkarza drużyny z Gorzyc. W pomocy niezmordowani byli Kacper Haft i Filip Kaczmarek, którzy biegali przez cały turniej od obrony do ataku pomagając kolegom. Bardzo dobre zmiany dawali Michał Piechowiak i Szymon Kusiński. W ataku nie do zatrzymania byli Rafał Mazur i Miłosz Walkowiak, którzy co chwila swoimi solowymi lub dwójkowymi akcjami straszyli momentami bezradną obronę drużyn przeciwnych. Miłosz okazał się też najlepszym strzelcem całego turnieju.