Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz oszczędzania"

Uczniowie klas II – V wzięli udział w pierwszej edycji konkursu matematycznego „Mistrz Oszczędzania” w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności, którego organizatorem był bank PKO Bank Polski oraz zespół nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Do etapu szkolnego, dnia 24 kwietnia przystąpiło 10 uczniów klas II – V. Po rozwiązaniu testu wyłoniono drużyny dwuosobowe w dwóch kategoriach wiekowych kl. II - III (Emil Adamski i Kacper Gądziak) i IV-V (Alicja Galińska i Filip Kaczmarek).

Etap międzyszkolny odbył się  12 maja w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.  Celem konkursu było rozpowszechnianie idei oszczędzania od najmłodszych lat, rozwijanie logicznego rozumowania oraz wykorzystywanie wiedzy matematycznej do rozwiązywania zadań i problemów z życia codziennego.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy im!