Najlepszy z najlepszych - Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

W naszej Szkole Podstawowej odbyły się gminne eliminacje w Policyjnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie  „Najlepszy z najlepszych” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Sześcioro uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Ostrów Wielkopolski wzięło udział.  To finaliści gminnych eliminacji. Zwycięzca będzie reprezentował Gminę Ostrów Wielkopolski w eliminacjach powiatowych.

Wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Piotr Kuroszczyk oraz dyrektor szkoły Pan Karol Hoffman

Uczniowie odpowiadali  na pytania w kolejności wylosowanej tuż przed konkursem. Zasady turnieju były zbliżone do znanego programu „Jeden z dziesięciu”. Uczeń, który odpowiedział prawidłowo na największą liczbę pytań zwyciężył.

Dzieci odpowiadały m.in.: na pytania z zakresu ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, stopni  policyjnych. Trzeba było wykazać się także znajomością nazwisk komendantów na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

Wyniki turnieju:

I miejsce Wojciech Baraniak z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Topoli Małej

II miejsce Filip Kaczmark ze Szkoły Podstawowej w Szczurach

III miejsce Julia Lisik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łąkocinach.

Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano nagrody. Dzieci otrzymały pięknie wydane albumy przyrodniczo – podróżnicze ufundowane przez Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka.

Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie organizuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Koordynatorem jest nadkom. Krzysztof Kula, odpowiedzialny za turniej w Gminie Ostrów Wielkopolski jest kierownik Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim asp.szt. Przemysław Jankowski.