Gala XVII edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”

15 czerwca w Forum synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie XVII edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu ostrowskiego. Patronat nad konkursem objęła Rada Języka Polskiego i Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Po uroczystym rozpoczęciu gali swój wykład wygłosił prof. Andrzej Markowski, honorowy gość, który podkreślił rangę Konkursu.

Dyplomy i nagrody laureatom a podziękowania nauczycielom wręczyła Ewa Matecka. Był to dzień szczególny dla naszej szkoły, ponieważ mieliśmy w gronie laureatów dwie uczennice. W kategorii klas II-III była to Alicja Galińska – opiekun Teresa Kurzawska, w kategorii klas IV –VI była to Marta Jaźwiec – opiekun Violetta Guźla

W uroczystości uczestniczyli również dumni rodzice oraz pan dyrektor, Karol Hoffman. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, bo jak powiedział dr galant: „Z ortografią jest jak z jazdą na rowerze, nigdy się jej nie zapomina”