Wycieczka do Bochni i Zatoru

Klasa VI wraz z wychowawczynią Ewą Gądziak i Panią Iwoną Porczyńską wybrali się w dniach 8-9.06.2015 roku na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni oraz do Energylandii – Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze.

Po 6 godzinach jazdy autokarem dotarliśmy do Bochni. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Parku Archeologicznego – „Osada VI Oraczy" .

Park stanowi rekonstrukcję średniowiecznej wioski, charakterystycznej dla małopolskiego osadnictwa z połowy XIII w. Jest to park archeologiczny, gdzie można nie tylko zobaczyć jak wyglądała średniowieczna zabudowa, ale także spróbować swoich sił w dawnych rzemiosłach. Osada VI Oraczy to miejsce, gdzie średniowiecze jeszcze trwa.

Następnie zjechaliśmy pod ziemię gdzie spędziliśmy noc 250 m pod ziemią w komorze Ważyn. Pobyt nocny połączony był ze zwiedzaniem kopalni  i rekreacją. Podczas pobytu nocnego do dyspozycji mieliśmy boisko sportowe, dyskotekę, plac zabaw oraz 140 metrową zjeżdżalnię.

Wcześnie rano następnego dnia pojechaliśmy do Zatoru. Zator przywitał nas piękną pogodą i mocą atrakcji. Każdy mógł korzystać ze wszystkich urządzeń znajdujących się w Parku Rozrywki do woli.

Po 6 godzinach zabawy szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domów.