Wycieczka rowerowa klasy V

26 maja klasa V wybrała się na wycieczkę rowerową do Ostrowa Wielkopolskiego.  Wyjazd został zorganizowany w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego.  Uczniowie wraz z opiekunami- panią Iwoną Porczyńską, dyrektorem Karolem Hoffmanem oraz gościem specjalnym- księdzem proboszczem Krzysztofem Rutkowskim, wyruszyli w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego,

jako cel upatrując sobie ośrodek wypoczynkowy Piaski- Szczygliczka. Po drodze, z inicjatywy księdza proboszcza, rowerzyści urządzili wyścigi, które wygrała uczennica Kinga Łoboda. Po dotarciu do ośrodka Piaski- Szczygliczka uczniowie mogli skorzystać z tamtejszych atrakcji i zaczerpnąć świeżego powietrza, aby udać się w dalszą podróż. Drugim celem był ostrowski rynek, gdzie wszyscy zasiadając w kawiarnianych ogródkach mogli napić się i najeść do syta.  Po zrealizowaniu rowerowych planów wszyscy cali i zdrowi, choć nieco zmęczeni wrócili do szkoły.