Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

21 listopada 2014 roku 5 uczniów z kl.VI wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym – etap szkolny: Marta Jaźwiec, Klaudia Nawrocka, Patryk Bruder, Bartosz Błaszczyk, Paweł Szczepaniak. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z zadań otwartych i zamkniętych. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił 90 minut. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Klaudia Nawrocka i Patryk Bruder. Kolejny etap odbędzie się 8 stycznia 2015 roku o godz.13.00 w Ostrowie Wlkp.

27 listopada 2014 roku uczniowie kl. VI Marta Jaźwiec, Paweł Szczepaniak, Wiktoria Borecka, Klaudia Nawrocka, Patryk Bruder wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym – etap szkolny. Rozwiązywali test składający się z 25 zadań zamkniętych i otwartych. Pozwoliło im to na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań.

Do konkursów uczniów przygotowała pani Katarzyna Kaczmarek.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego. Do etapu szkolnego dnia 28 listopada przystąpiło 6 uczniów klasy VI: Oliwia Tomczak, Marta Jaźwiec, Paweł Szczepaniak, Kinga Florczak, Wiktoria Borecka, Klaudia Nawrocka. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 14 zadań otwartych i zamkniętych z lekturą konkursową – powieść obyczajowa Małgorzaty Musierowicz pt. „Szósta klepka”. Za rozwiązanie wszystkich zadań można było maksymalnie zdobyć 40 punktów. Do etapu rejonowego komisja szkolna mogła zakwalifikować uczniów, którzy uzyskali, co najmniej 30 punktów. Naszą szkołę będą reprezentować: Marta Jaźwiec i Paweł Szczepaniak.

W czwartek 15 stycznia Br. O godzinie 13.00 odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wlkp. etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

W etapie wzięło udział 116 uczestników z 4 powiatów: kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni podczas etapu szkolnego.

Uczniowie ci godnie zaprezentowali naszą szkołę osiągając bardzo dobre wyniki punktowe. Marcie Jaźwiec zabrakło 2 punktów, by znaleźć się w etapie wojewódzkim.

Tematyka tegorocznego testu nawiązywała do lektur konkursowych:

- „Nagle w głębi lasu” Amos Oz

- „Stawiam na Tolka Banana” A. Bahdaj

- „Bajki robotów” St. Lem

- A. Mickiewicz (ballady i bajki)

- wybrana książka popularnonaukowa lub film traktujący o sztuce,

a jego myślą przewodnią było hasło „Świat, ludzie, zwierzęta”

Naszym uczniom dziękujemy i gratulujemy życząc dalszych sukcesów w zmaganiach z językiem polskim nie tylko podczas konkursów, ale i w codziennym posługiwaniu się naszym językiem ojczystym.

Do konkursu uczniów przygotowała pani Violetta Guźla.