Szkolny Skills Challenge 2014 „Mierz wysoko”

Dnia 29 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Szczurach odbył się turniej Szkolny Skills Challenge 2014 „Mierz wysoko”. Projekt jest organizowany przez Fundację Marcina Gortata MG13 wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego.

Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganiem sukcesów i to nie tylko sportowych. Projekt ma na celu wyłonienie najlepszego zawodnika konkursu, który w nagrodę otrzymuje wyjazd do USA na mecz NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem.

W turnieju wystartowała grupa uczniów wybranych przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Rafała Sępołowicza. Uczniowie musieli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód, którego poszczególnymi elementami były zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi w szkole. Test sprawdzał również ogólną sprawność fizyczną uczniów. Uczestnicy turnieju pokonywali tor na czas, tak aby po zakończeniu rywalizacji można było wyłonić zwycięzcę w danej szkole, a następnie mistrza edycji 2014. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Szczurach została wyłoniona najlepsza trójka. Miejsce 3-cie zajął uczeń klasy 6- Bartosz Błaszczyk. Miejsce 2-gie – uczennica klasy 6 – Kinga Florczak, a zwycięzcą turnieju szkolnego został uczeń klasy 6- Paweł Szczepaniak. Czas pokonania toru zdobywcy 1-go miejsca będzie porównywany ze zwycięzcami turnieju z pozostałych 50-ciu szkół na terenie całego kraju, w celu wyłonienia mistrza edycji projektu.

Nad przebiegiem turnieju czuwali: Rafał Sępołowicz oraz Iwona Porczyńska.