Germaniści w Berlinie

Germaniści w Berlinie. W dniach od 22 do 26 listopada br. nauczyciele języka niemieckiego ze szkół podstawowych: SP Gorzyce Wielkie, SP Lewków, SP Sobótka, SP Szczury, SP Topola Mała i SP Wtórek przebywali w Berlinie.

W ramach programu Erasmus + germaniści uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez niemiecki instytut did Deutsche Institut. W trakcie zajęć omawiano metody nauczania języków obcych oraz przybliżono tradycję i kulturę naszego zachodniego sąsiada. Zajęcia stały się dla nauczycieli inspiracją do wdrażania lepszych rozwiązań w praktyce szkolnej. Dodatkowym atutem było zwiedzanie stolicy Niemiec. Niewątpliwie cenny był kontakt z żywym językiem oraz atmosfera, która panuje na jarmarkach bożonarodzeniowych w Berlinie.