XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W naszej szkole obchodzimy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W dniu dzisiejszym uczniowie rozwiązywali krzyżówki matematyczne doskonaląc tabliczkę mnożenia. Grali w grę "Ja mam, kto ma..." oraz układali "Okrągłe domino". Uczniowie rozegrali również turniej "Hokeista Matematyk". Zwyciężyła Olga Cepa.

7 października uczniowie wzięli udział w egzaminie ze znajomości tabliczki mnożenia. Komisja egzaminacyjna, którą reprezentowały uczennice kl. VIII sprawdzała "tabliczkową wiedzę". Egzamin polegał na udzieleniu odpowiedzi na 5 wylosowanych przez dzieci pytań.

Osoby, które poprawnie odpowiedziały otrzymywały tytuł "eksperta tabliczki mnożenia". Do akcji przystąpiło 50 uczniów z klas III-VIII. Egzamin pomyślnie zdało 39 osób. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do zabawy za rok!