ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

14 października 2020 roku dla uczniów klasy pierwszej i ich rodziców, to szczególny dzień. Dzień ślubowania i pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Józefa Lipskiego w Szczurach. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Wreszcie nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów - na auli rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor, Karol Hoffman dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej " - mówił Pan Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion uczniów klasy pierwszej.

Następnie na Akcie Ślubowania pierwszacy złożyli odcisk swojego palca i otrzymali Dyplom Pasowania na ucznia, oraz legitymacje szkole.
            Potem było mnóstwo życzeń i prezentów m.in. od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Szczurach,  Przedszkola w Biniewie, Pani Gosi i Marleny z przedszkola, wychowawczyni oraz rodziców uczniów.       .
            Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.